Lietuvos ir Pasaulio naujienos Lietuvos internete 2010 m. Balandžio 1-25 d.

| Print |

Šių metų balandžio mėnuo kaip reta buvo gausus reikšmingų naujienų. Deja, visi įvykiai su tragedijos atsplaviu. NewsPoint interneto monitoringo sistema pažvelgė kaip į pagrindines šių dienų naujienas - Lenkijos tragediją, išsiveržusį Islandijos ugnikalnį Eyjafjallajökull ir Drąsiaus Kedžio istoriją Lietuvos internetas reagavo balandžio mėnesį iki 25 d.


D. Kedžio istorija vs. Lenkijos tragedija vs. Ugnikalnis Eyjafjallajökull

Iš viso tomis temomis pasirodė pranešimų internete – 4556 vnt. Daugiausiai dėmesio susilaukė Lenkijos tragedija –2242, kiek mažiau Islandijos ugnikalnio išsiveržimas – 1485, tuo tarpu D. Kedžio istorija – 1002. Žinoma, apimant ilgesnį periodą, lyderiai gali keistis.

Lenkijos tragedija plačiausiai buvo aprašoma nuo balandžio 10 d., naujienų pikas - balandžio 12d. net 321 pranešimai. Tačiau netrukus šią žinią informacijos kiekiu aplenkė Islandijos ugnikalnio išsiveržimas, apie kurį daugiausiai straipsnių pasirodė balandžio 16 d. ir 20 d. - 234 vnt. Tačiau ir ši naujiena ilgai nesilaikė viršūnėje, D. Kedžio istorija aplenkė ir įsiveržė į naujienų lyderius balandžio 21 d. - 247 vnt. ir pirmauja iki šiol. Pagrindiniai šių įvykių informatoriai – didžiausi Lietuvos naujienų tinklapiai – Alfa, Delfi, Lrytas, 15min.

Įdomu pažvelgti, kaip į pagrindines naujienas reagavo tinklaraštininkai.


D.Kedžio istorija vs. Lenkijos tragedija vs. Ugnikalnis Eyjafjallajökull tinklaraščiuose

Plačiausiai socialinėje medijoje diskutuota tema – Lenkijos tragedija. Apie ją blog'eriai užsiminė 87 įrašuose. Aktyviausiai įvykiai buvo aprašomi balandžio 10 d. - 18 įrašų. Kiek mažiau dėmesio susilaukė D. Kedžio istorija – 65 vnt., daugiausiai pranešimų pasklido balandžio21 d. - 14 vnt. Apie Islandijos ugnikalnio išsiveržimą buvo pasirodę 45 bloger'ių įrašai, aktyviai apie tai diskutuota balandžio 21 d.- 8 įrašai. Taip pat po 7 įrašus pasirodė balandžio 16 d. ir 20 d. Akivaizdu, kad pagrindinės šių dienų naujienos nepaliko abejingų.

Daugiau informacijos: telefonu +370 611 78144 arba el. paštu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it